Parodos

Jurgos Ivanauskaitės ankstyvoji grafika
2022 m. lapkričio 14 d. Lietuvos prozininkė, eseistė, poetė, dramaturgė, dailininkė, keliautoja, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Jurga Ivanauskaitė (1961–2007) būtų minėjusi 61-ąjį gimtadienį. Rugsėjo mėnesį mokyklos „Lenktojoje" galerijoje buvo surengta Jurgos grafikos darbų paroda iš Dailės skyriaus fondų.
Savo prisiminimais apie menininkę ir mokyklos laikus dalijasi tapytojas, Jurgos Ivanauskaitės klasės draugas Vidmantas Jusionis:
„Jurgą mokykloje prisimenu kaip labai išsilavinusią, žingeidžią, ryškią ir temperamentingą asmenybę. Skirtingai nei mes, jos bendraklasiai, ji žinojo labai daug dalykų apie pasaulį, tuo domėjosi. Pamenu, akademinės disciplinos ir natūros piešiniai Jurgai buvo mažiau artimi, užtat puikiausiai sekėsi mintį perteikti vaizdu, iliustruoti pasakojimus. Ir tai nestebina – ji labai gerai rašė lietuvių kalbos rašinius, buvo mums pavyzdys. Mokykloje Jurgos grafikos mokytoja buvo Birutė Žilytė, o vyresnėse klasėse – Petras Ilgūnas, kuriam vadovaujant ji kūrė diplominį darbą (tada tam buvo skiriami visi mokslo metai).
Jurgos susidomėjimas grafika, manyčiau, natūraliai atkeliavo iš šeimos, namų aplinkos. Akivaizdu, kad jos kūrybai turėjo įtakos mamos, dailėtyrininkės Ingridos Korsakaitės, kuri domėjosi lietuvių grafika, vaikų knygų iliustracijos istorija, interesų laukas. Prisimenu, kad Jurga labai bičiuliavosi su savo močiute, lietuvių rašytoja ir vertėja Halina Korsakiene.
Manau, Jurga nuoširdžiai jautė laikmetį ir to meto aktualijas, visada draugiškai dalindavosi tuo, kas anuomet rūpėjo jauniems žmonėms. Jei apie Amerikos indėnų kultūrą- tai istoriškai ir nuodugniai, jei apie roko muziką- tai būtinai su išsiverstais į lietuvių kalbą dainų žodžiais ir pacifistinėmis idėjomis. Buvo nuoširdi ir atvira pasakotoja. Jos kūryba visada prasidėdavo nuo minčių, kurias vėliau įprasmindavo vaizdais.“