LMTA prof. Astos Krikščiūnaitės praktinis seminaras

2024 m. kovo 6 d. 10.30 val. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos 210 klasėje (T. Kosciuškos g. 11, Vilnius) vyks LMTA profesorės Astos Krikščiūnaitės dainavimo praktinis seminaras „Vokalinės technikos lavinimas ir kūrinių interpretacija“. Trukmė: 8 akad. val.
Dalyvauti kviečiame Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos muzikos skyriaus ir kitų Lietuvos muzikos, meno mokyklų ir gimnazijų 7-12 klasių mokinius. Vienos pamokos trukmė iki 30 min., kaina 15 eur. Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. 
Norinčius dalyvauti meistriškumo kursuose aktyviais dalyviais,
maloniai kviečiame registruotis iki š. m. vasario 29 d. (imtinai):
aktyvių dalyvių registacijos forma

Praktinio seminaro dalyviams/klausytojams būtina išankstinė registracija:
dalyvių/klausytojų registracijos forma

Lektorė: Profesorė Asta Krikščiūnaitė (sopranas) baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, vėliau profesinį tobulėjimą tęsė stažuotėse JAV pas pripažintus vokalo pedagogus. Išpuoselėto dainininkės balso atspalvių paletė, nuo švelnios lyrikos iki gilaus dramatizmo, suteikia galimybę atlikti įvairių žanrų muziką: operas, oratorijas, stambias formas su simfoniniais orkestrais, kamerinę muziką, Lied dainas, šiuolaikinių kompozitorių opusus.
Asta Krikščiūnaitė per visus profesinės veiklos metus parengė ir atliko kelis šimtus operinių ir koncertinių soprano partijų ir kamerinės muzikos kūrinių. Solistė sukūrė ne vieną įsimintiną vaidmenį Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Suomijos teatruose. Diriguojant Y. Menuhinui, M. Rostropovičiui, A. Volmeriui, J. Axelrodui, K. Kordui, K. Pendereckiui, J. Domarkui, S. Sondeckiui, M. Pitrėnui ir kitiems, koncertavo su Lietuvos nacionaliniu, Lietuvos valstybiniu, Lenkijos nacionaliniu, Estijos nacionaliniu, Slovėnijos filharmonijos, Izraelio simfoniniu, Lietuvos kameriniu orkestrais ir daugeliu kitų.
Ji dainavo prestižinėse Lietuvos ir užsienio salėse, kviečiama dainuoti Europos muzikos festivaliuose. Astos Krikščiūnaitės atliekamus kūrinius transliavo Euroradijas, BBC2, Norvegijos P2, Estijos ir Izraelio radijo ir televizijų stotys.

2011 m. Asta Krikščiūnaitės nuopelnai Lietuvos kultūrai įvertinti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Už indėlį Estijos ir Lenkijos kultūrai įteikti Estijos Baltosios žvaigždės ordinas bei Lenkijos Respublikos kultūros ministro garbės premija.
Asta Krikščiūnaitė savo profesiniu meistriškumu ir sukaupta scenine patirtimi sėkmingai dalijasi su jaunąja karta. Ji veda dainavimo meistriškumo kursus bei praktinius seminarus Lietuvoje ir užsienyje. Yra kviečiama būti tartpautinių ir respublikinių dainininkų konkurso vertinimo komisijų pirmininke ir nare. Asta Krikščiūnaitė nuo 2005 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu yra LMTA Dainavimo katedros profesorė ir šios katedros vedėja.

Registracija vyks iki 2024 m. kovo 5 d.
Kaina: 15 eur
Mokėjimą atlikti iki 2024 m. kovo 5 d.
Rekvizitai mokėjimui atlikti:
Gavėjas: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla
Įstaigos kodas: 111966952
Sąskaitos Nr.: LT 57 7044 0600 0155 2624
Mokėjimo paskirtyje nurodyti: (Dalyvio) Vardą, Pavardę, renginio pavadinimą (Dainavimo meistriškumo kursai - praktinis seminaras „Vokalinės technikos lavinimas ir kūrinių interpretacija“)

Kontaktinis asmuo:
Nacionalinės M. K. Čiurionio menų mokyklos Muzikos skyriaus

Balso ugdymo metodinės grupės vadovas, prof. Dainius Puišys
Tel. +370 68733082
El. p. dainius.puisys@gmail.com

Praktinis seminaras organizuotas Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Meninio ugdymo pedagogų kvalifikacijos tobulinimo centro.