In memoriam Aleksandrui Jurgelioniui vakaras „ATVIRAS PASAULIUI“

In memoriam Aleksandrui Jurgelioniui vakaras „ATVIRAS PASAULIUI“

2023 03 25 – 2023 03 25


2023 m. kovo 25 d. 16 val. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Sauliaus Sondeckio koncertų salėje vyks vakaras „ATVIRAS PASAULIUI“, skirtas Aleksandro Jurgelionio atminimui.
Renginyje dalyvaus, šviesiais prisiminimais dalinsis ir muzikuos Aleksandro Jurgelionio bičiuliai, kolegos, mokiniai ir artimieji.

A. Jurgelionis gimė 1937 m. sausio 22 d. Kaune. Muziko kelią pradėjo Kauno dešimtmetėje muzikos mokykloje. Vėliau mokėsi Kauno J. Gruodžio muzikos mokykloje pas profesorių Balį Dvarioną ir jo aukėtinę Teresę Klimavičiūtę.
1961 m. baigė B. Dvariono klasę Valstybinėje Lietuvos konservatorijoje (dabar – Lietuvos muzikos ir teatro akademija). Studijų metais surengė pirmuosius fortepijono rečitalius Vilniuje, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Druskininkuose, kur įsitraukė ir į švietėjišką veiklą.
Nuo 1974 m. iki 1983 m. dirbo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Muzikos skyriaus mokytoju, nuo 1983 m. iki 1994 m. dirbo Mokyklos direktoriumi. Doc. A. Jurgelionio mokiniai yra laimėję prizines vietas įvairiuose resbublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.
A. Jurgelionis buvo vienas iš Balio Dvariono jaunųjų pianistų konkurso iniciatorių ir steigėjų 1974 m., ilgametis respublikinio ir iš jo išaugusio tarptautinio B. Dvariono konkurso organizacinio komiteto ir žiuri narys.