MŪSŲ ALUMNAI: popietė su pianiste Mūza Rubackyte

MŪSŲ ALUMNAI: popietė su pianiste Mūza Rubackyte

2023 03 30 – 2023 03 30


2023 m. kovo 30 d. 14.15 val. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Konferencijų salėje vyks susitikimų ciklo „Mūsų Alumnai“ popietė su Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolvente, pianiste Mūza Rubackyte, kurios metu bus pristatyta knyga „Gimusi po fortepijonu“.
Renginį veda žurnalistas Valdas Puteikis.

Mūza Rubackytė – Nacionalinės M. K.Čiurlionio menų mokyklos Muzikos skyriaus fortepijono specialybės 1973 metų absolventė – iškili pianistė, profesorė, reziduojanti Vilniuje, Paryžiuje ir Ženevoje ir koncertuojanti visame pasaulyje. Tarptautinį pripažinimą pelniusi išskirtinio talento atlikėja, puiki Lietuvos ambasadorė yra ir pedagogė, kultūros veikėja, tarptautinių konkursų steigėja bei žiuri narė. Vaisingai darbuodamasi šiuose veiklos baruose, ji stengiasi propaguoti Lietuvos muziką ir formuoti teigiamą mūsų valstybės įvaizdį užsienio šalyse. 
Ji anksti pradėjo koncertinę veiklą ir jau septynerių metų skambino su orkestru. Mūzos Rubackytės Alma Mater buvo LMTA (prof. J. Karnavičiaus kl.), Maskvos P. Čaikovskio konservatorija (J. Fliero kl.) ir šios konservatorijos asistentūra stažuotė (M. Voskresenskio kl.). Atlikėja yra daugybės tarptautinių konkursų laimėtoja. Pianistė yra parengusi daugiau kaip 40 solo programų. Jos repertuare yra daugiau kaip 40 koncertų fortepijonui ir orkestrui. M. Rubackytė koncertuoja pasaulinio garso koncertų salėse – Londono „Wigmore Hall“, Bonos „Beethoven Haus“, Paryžiaus „Salle Gaveau“, ir daugelyje kitų. Atlikėja įgrojo daugiau nei 30 plokštelių, bendradarbiaudama su įrašų kompanijomis. 
Mūza Rubackytė savo įvairiapusėje veikloje didelį dėmesį skiria lietuvių muzikai ir kultūrai. Pianistė yra parengusi dešimties eterio valandų ciklą apie Lietuvos muziką, kurį transliavo „Radio France“. Mūza bendradarbiauja su Lietuvos atlikėjais, įrašydama bendrus kompaktinius diskus. 
M. Rubackytė yra svarbių tarptautinių konkursų žiuri narė, dėsto pasaulio universitetuose ir konservatorijose (yra Paryžiaus konservatorijos ir LMTA profesorė), vadovauja tarptautiniams meistriškumo kursams, jau 10 metų yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė. 
Atlikėja yra apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kultūrai“, yra pelniusi Vyriausybės premiją ir „Lietuvos tapatybės“ projekto „Lietuvos Mūzos“ titulą, už profesinį meistriškumą, nacionalinės kultūros propagavimą, koncertinę bei visuomeninę veiklą M. Rubackytei suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija. 2021 m. apdovanota Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Garbės ženklu „Ad Astra“.