Čiurlioniukai Asiago Muzikos Festivalyje

Čiurlioniukai Asiago Muzikos Festivalyje

2023 08 16


Rugpjūčio 10-13 dienomis Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos choro grupė (19 žmonių) svečiavosi Italijoje, kur dalyvavo netoli Venecijos esančiame Asiago Muzikos Festivalyje, vykusiame 57 kartą. Choras surengė vieną pilną koncertą, kuriame skambėjo daugiausia lietuvių kompozitorių kūriniai. Prieš minėtą koncertą publika išklausė mūsų mokyklos ir choro išsamų pristatymą, trumpai buvo supažindinta su M.K.Čiurlionio kūryba bei jos svarba Lietuvos kultūrai, išgirdo apie parinktos programos mintį, kurioje buvo vietos ir aktualijoms: ukrainiečių situacijai. Ta proga į programą buvo įtrauktos ir dvi ukrainiečių dainos.
Koncerto programą užbaigė naujas kūrinys chorui ir dviems violončelėms, pavadintas “Asiago-Lituania”, publikos entuziastingai sutiktas. Kūrinio idėja taip pat publikai buvo pristatyta, atlikimo metu gyvai reaguota į skambančius nusakytus simbolius. Kūrinio autorius - Romualdas Gražinis.
Koncertas su pristatymu truko daugiau nei dvi valandas. Buvo palydėtas ilgai trunkančiomis ovacijomis. 
Įstabi ir koncerto vieta (žiūrėti nuotraukose): 14 amžiaus Fortas, įrengtas aukščiau, Dolomitų kalvose.
Mokyklos choras taip pat dalyvavo išvakarėse vykusiame flashmobe bei po koncerto įvykusioje įspūdingoje mini dainų šventėje "Pizzeria Edelweiss".
Vakarėlio pabaigoje iš pagrindinio festivalio mecenato lūpų nuskambėjo griausmingas "Vivat Čiurlionis School Choir!!!", palydėtas visų susirinkusiųjų galingu pritarimu.
Už tokią įspūdingą, turtinančią patirtį belieka padėkoti mokyklos direktoriui Dainiui Numgaudžiui, kurio palankumą ir paramą jutome. Taip pat sveikiname mokyklos administracijos, muzikos skyriaus bei mokytojų kolektyvą!
Tokios retos kokybės koncertai bei koncertiniai įvykiai yra mūsų visų nuopelnas, dėl kurio ir triūsiam šiame pasaulyje.
Dar du subjektus būtina paminėti:
Visų pirma pasaulyje vertinamo išskirtinio Asiago sūrio gamintoją BRAZZALE šeimą (jie yra ir festivalio mecenatai) su šeimos galva Roberto, bei festivalio meno programų sudarytoją violončelininką  Julius Berger.
Mūsų vaikai paliko visiems tokį stiprų įspūdį, kad pasipylė kalbos apie kitus bendrus ateities planus. O koncerto klausytojų įspūdžiai el. paštu, SMS žinutėmis skrieja nesustodami.

Nuotraukų autoriai: Vilius Aleinikovas, Ieva Buišaitė, Vytautė Cvirkaitė, Saulė Dovydėnaitė, Nojus Mackevičius.