LNOBT premjeroje „Arlekino milijonai“ šoks NČMM baletukai

LNOBT premjeroje „Arlekino milijonai“ šoks NČMM baletukai

2023 03 24 – 2023 03 25


2023 m. kovo 24, 25 ir 29, 30, 31 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras užbaigs sezoną paskutine premjera – Riccardo Drigo baletu „Arlekino milijonai“. Šioje nuotaikingoje meilės istorijoje,
kur pagridinės žiūrovų užduotys – j
uoktis ir mėgautis, kartu su LNOBT baleto trupe šoks
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus 4-11 klasių mokiniai.

Baleto choreografas Alexei Ratmansky atkreipia dėmesį, kad šiame spektaklyje pilnaverte trupės dalimi tampa vaikai – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus mokiniai. Choreografas pažymį, kad jiems skirtas sudėtingas šokis, tačiau mokiniai yra puikiai paruošti.

Repeticijų akimirkos, A. Ratmansky pasakojimas apie pastatymą ir pasiruošimą premjerai:
LNOBT baletas „Arlekino milijonai“

Daugiau informacijos apie LNOBT baletą „Arlekino milijonai“

Arlekino milijonai, nuotaikinga meilės istorija, paremta commedia dell’arte stiliumi, buvo pastatyta legendinio choreografo Mariuso Petipa 1900 m. Peterburge, Ermitažo teatre imperatorienės gimtadienio proga. Po šimtmečio šis baletas atgimė choreografo Aleksejaus Ratmanskio dėka. Baleto choreografija sukurta išstudijavus V. Stepanavo originalaus pastatymo notacijos užrašus, saugomus Harvarde, Teatro kolekcijoje. Šio pastatymo dailininką Robertą Perdziolą kurti dekoracijas ir kostiumus taip pat inspiravo 1900 m. O. Allegri ir I. Vsevoložskio eskizai. 

Choreografas Aleksej Ratmanskyj šį baletą jau yra pastatęs 2018 m. Metropolitan Opera, Niujorke, bei Australijos balete. A. Ratmanskij, pasaulinio garso choreografas, Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, 2022 m. vasarį nutraukė sutartį su Didžiuoju teatru Maskvoje, kuriame statė savo paskutinį baletą, ir grįžo į JAV. A. Ratmanskis augo Kijeve, jo kaip šokėjo karjera glaudžiai susijusi su Kijevo baletu. Visa choreografo šeima gyvena Ukrainoje, jo žmona yra ukrainietė. Nuo 2009 m. A. Ratmanskij yra American Ballet Theatre (ABT) reziduojantis choreografas.