J. Droninos (Kanada) meistriškumo pamoka „Puantų išraiškos ir technikos įvaldymas”

2024 m. kovo 20 d. 13.00 val. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos baleto skyrius B1 salėje (T. Kosciuškos g.11, Vilnius) vyks Kanados nacionalinio baleto teatro primabalerinos Jurgitos Droninos meistriškumo pamoka „Puantų išraiškos ir technikos įvaldymas”.
Meistriškumo pamoka skirta tik klasikinio šokio mokytojams. Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai (pažymėjimo kaina 2 Eur).
Trukmė: 2 akad. val.

Būtina išankstinė registracija: registracijos forma
Dalyvių skaičius yra labai ribotas.
Registracija į rengini pradedama 2024 m. kovo 18 d. 10.00 val.
Registracija vyks iki 2024 m. kovo 19 d.
Surinkus pilną grupę registracija bus stabdoma. Dalyviai be registracijos į renginį nebus įleidžiami.

Primabalerinos Jurgitos Droninos gimusios 1986 metų pavasarį ir devyniolikos užvėrusios mokyklos duris, vardą tuo metu jau žinojo ne tik Lietuvos, bet ir Švedijos, Prancūzijos bei Vokietijos baleto profesionalai. Mokytojos ekspertės Jolantos Vymerytės išaugintą jaunąją baleriną į tarptautinius baleto vandenis palydėjo Miuncheno Baleto akademijos vadovė Konstanze Vernon, ir nuo tada šios smulkutės, bet didžiulio talento, merginos vardas skambėjo ir skamba garsiausiose pasaulio baleto scenose.
Pradėjusi 2006 m. savo balerinos karjerą Švedijos karališkajame balete Stokholme, tapusi trijų svarbiausių tarptautinių baleto konkursų laureate (Jackson (JAV) 2006 m., Helsinkis ir Maskva 2005 m.), Jurgita savo profesinį ir kūrybinį kelią tęsė Olandijos nacionalinio baleto (2010 – 2015), Honkongo karališkojo baleto (2015 – 2017 kviestinė primabalerina) trupėse, o nuo 2015 m. iki šiol ji - Toronte įsikūrusios Kanados nacionalinio baleto trupės primabalerina. Svarbu pažymėti, kad tuo pačiu metu, nuo 2017 iki 2020 metų Dronina buvo ir Anglijos nacionalinio baleto trupės primabalerina. Kaip kviestinė primabalerina šoko Norvegijos nacionalinio baleto, Danijos karališkojo baleto, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, įvairių Italijos teatrų bei daugybės tarptautinių festivalių spektakliuose.
Jos sukurtų vaidmenų sąrašas apima ne tik svarbiausius ir sudėtingiausius klasikinio baleto repertuaro lobyno vaidmenis, bet ir skirtingas šių pastatymų redakcijas. J. Dronina šoka ir XX-ojo a. antrosios pusės, ir šiuolaikinių choreografų, tokių kaip M. Bigonzetti, R. van Dantzigo, H. van Maneno, K. Pastoro, spektakliuose, dalyvauja koncertinėse programose.

Jurgitos artistiškas, tikslus, virtuoziškas, pasak Lietuvos baleto tyrinėtojo Helmuto Šabasevičiaus, šokis nepalieka abejingų nei tarp baleto profesionalų, nei tarp skirtingose pasaulio salėse susirinkusių žiūrovų, ir įkvepia jaunuosius baleto šokėjus siekti savo svajonių įgyvendinimo. 2018 m. šokėjos talentas ir profesiniai pasiekimai įvertinti Ordino Už nuopelnus Lietuvai Riterio kryžiumi ir Baltijos Asamblėjos premija.

Meistriškumo pamoka organizuota Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Meninio ugdymo pedagogų kvalifikacijos tobulinimo centro.