Baleto skyriuje mokiniai rengiami darbui profesionaliuose teatruose, taip pat studijoms Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose. Mokiniai įsisavina klasikinio, modernaus, šiuolaikinio, charakterinio, lietuvių liaudies, istorinio, gatvės šokių stilius. Baigus modulines profesinio mokymo programas išduodami Baleto artisto ir Šiuolaikinio šokio atlikėjo diplomai.

Mokiniai dalyvauja LNOBT spektakliuose „Don Kichotas“, „Bajaderė“, „Korsaras“, „Gulbių ežeras“, „Žizel“, „Pelenė“ ir kt., o taip pat įvairiuose šiuolaikinio šokio projektuose. 2008 m. prie Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos atidarytas Šokio teatras, kuriame vyksta mokinių pasirodymai bei spektakliai. Nuo 2021-2022 m.m. baleto skyriuje mokomasi iki 12 kl.

Baleto skyriuje priimame į klasikinio ir modernaus/šiuolaikinio (nuo 9-os klasės) šokio meno šakos dalykus.

Konsultacijos

Ketinantys stoti į 1-4 klases ir norintys dalyvauti baleto skyriaus konsultacijose kviečiami užpildyti paraišką ir siųsti ją el. paštu: eligijus.butkus@p.cmm.lt

Ketinantys stoti į klasikinio šokio programos 5 ir aukštesnes klases dėl konsultacijų kviečiami kreiptis į direktoriaus pavaduotoją baleto ugdymui Eligijų Butkų tel. 852100766, 867453465, eligijus.butkus@p.cmm.lt ir į klasikinio šokio meno šakos dalykų metodinės grupės pirmininkę Deimantę Karpušenkovienę deimante.karpusenkoviene@p.cmm.lt

Ketinantys stoti į šiuolaikinio šokio programos 9-10 klases dėl konsultacijų kviečiami kreiptis į direktoriaus pavaduotoją baleto ugdymui Eligijų Butkų tel. 852100766, 867453465, eligijus.butkus@p.cmm.lt ir į šiuolaikinio ir modernaus šokių dalykų metodinės grupės pirmininkę Liną Puodžiukaitę-Lanauskienę lina.puodziukaite-lanauskiene@p.cmm.lt

Registracijos forma konsultacijai

Klasikinis Šokis. Vertinimo kriterijai

Norintys mokytis klasikinio šokio meno šakos dalyko vaikai bus priimami į klases atsižvelgiant į jų gabumus, kūno duomenis, artistiškumą bei išraiškingumą, klausą ir koordinaciją.

Stojamųjų egzaminų metu bus tikrinami mokinių:

  • Profesiniai fiziniai duomenys (verstumas, lankstumas, šuolis ir kt.) bei kūno proporcijos
  • Klausa (kad būtų drąsiau, rekomenduojame mokiniui pasiruošti padainuoti dainelę arba jos posmelį, jei moka – pagroti pianinu)
  • Koordinacija ir šokėjiškumas
  • Šokio ir judesio improvizacija pagal pasiūlytą muziką ir artistiškumas

Stojant į 7 ir aukštesnes klases būsimi mokiniai turės parodyti paruoštą klasikinio šokio variaciją (merginoms privalomi puantai), arba klasikinio šokio kompoziciją (ne ilgesnę kaip 3 min.).

Mokiniai turi ateiti apsirengę baletui tinkama apranga (mergaitės – baletinis kostiumėlis arba aptempti marškinėliai ir trumpikės, baleto bateliai arba kojinaitės, stojančios į 7 ir aukštesnes klases – su pėdkelnėmis; berniukai – aptempti marškinėliai, aptempti šortukai, baleto bateliai arba kojinaitės). Mergaitės turi atvykti į egzaminą tvarkingai į kuoduką surištais plaukais. Stojantiems į 7 ir aukštesnes klases solinio pasirodymo muzika turi būti įrašyta į USB arba išmanųjį įrenginį - mob. telefoną, planšetę.

Modernus/Šiuolaikinis Šokis. Vertinimo kriterijai

Moderniam/šiuolaikiniam šokiui gabūs jaunuoliai bus priimami į 9-10 klases atsižvelgiant į jų gabumus, kūno duomenis, artistiškumą, išraiškingumą, kūrybiškumą, koordinaciją, klausą.

Stojantieji į modernaus/šiuolaikinio šokio 9-10 klases stojamųjų egzaminų metu mokiniai:

  • dalyvaus šiuolaikinio šokio pamokoje
  • bus tikrinami jų kūno fiziniai duomenys (verstumas, lankstumas ir kt.)
  • bus tikrinama klausa ir ritmo pojūtis (jei norite, galite pasiruošti dainos ištrauką ar pagroti pianinu)
  • pristatys savo kūrybos miniatiūrą ne ilgesnę nei 3 min. (muzika turi būti įrašyta į USB arba išmanųjį įrenginį - mob. telefoną, planšetę). Vyks pokalbis su stojančiuoju mokiniu. Mokiniai per pamoką turi dėvėti aptemptais rūbais ir mūvėti medvilnines kojinaites arba basi (šokio bateliai nereikalingi).