Svetaines struktura
2023-01-28

Nuotolinis seminaras „Body Mapping“ technika ir jos pritaikymo galimybės meniniame ugdyme

2021-11-19

Nuotolinis seminaras „Body Mapping“ technika ir jos pritaikymo galimybės meniniame ugdyme

2021 m. gruodžio 10 d.
Pradžia: 13.30-15 val.
Vieta: Zoom mokymo(si) aplinka

Seminaras vyks anglu kalba su vertimu į lietuvių kalbą

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: „Body Mapping“ yra sąmoningas kūno pažinimas, koregavimas ir tobulinimas, siekiant sukurti efektyvų ir koordinuotą judėjimą. Šios technikos išmanymas leidžia bet kuriam muzikantui groti kiek įmanoma natūraliau. Praktinį “Body Mapping” pritaikymą muzikos srityje sukūrė William Conable, Ohajo valstijos universiteto muzikos mokyklos violončelės profesorius. Jis pastebėjo, kad mokiniai juda pagal tai, kaip jie galvoja ir kokia jų kūno sandara yra, o ne pagal tai, kaip jie iš tikrųjų yra sudaryti. Kai mokinių judėjimas grojant tampa pagrįstas tiesioginiu mokinių suvokimu apie savo tikrąją struktūrą, jis tampa efektyvus, išraiškingas ir tinkamas muzikavimui.
Nuotolinio seminaro metu lektorė Jennifer Johnson apžvelgs „Body Mapping“ sampratos reikšmę, pristatys „Body Mapping“ technikos pagrindinius aspektus, aptars atskirų elementų pritaikymo galimybes praktikoje.

Lektorė: Jennifer Johnson yra Niufaundlendo simfoninio orkestro smuikininkė, pedagogė, kuri šiuo metu specializuojasi „Body mapping“ technikos taikymo galimybėmis meninio ugdymo srityje. Jennifer Johnson mokėsi visoje Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose pas daugelį žymiausių pasaulio Aleksandro technikos mokytojų. Tarp šių mokytojų buvo Pedro de Alkantara, Walteris Carringtonas, Marjorie Barlow, Joan ir Alexanderis Murray'ai, Trevoras Allanas Daviesas, Johnas Crawfordas ir Barbara Conable ir kt. Jennifer Johnson skaitė pranešimus Amerikos styginių instrumentų mokytojų asociacijos (ASTA), Suzuki asociacijos Amerikoje, Kanados simfoninių muzikantų organizacijos (OCSM) organizuojamose konferencijose. Pristatė pranešimą Tarptautinėje Aleksandro technikos mokytojų muzikos mokyklos organizuojamoje konferencijoje Londono karališkojoje muzikos akademijoje. 2009 metais yra išleidusi knygą „Ką kiekvienas smuikininkas turi žinoti apie kūną“ („What Every Violinist Needs to Know About the Body“) ir 2019 metais antrąją knygą „Mokyti vaikus kūno žemėlapio“ („Teaching Body Mapping to Children“).

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 2 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624
Mokėjimą prašome atlikti iki gruodžio 8 d.

Registracija vyks iki 2021 m. gruodžio 8 d.
Registracija: https://forms.gle/GjB73tjHbSM76zw77

J. Johnson_afisa

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis