Svetaines struktura
2021-09-17

Nuotoliniai Prof. Jurgio Karnavičiaus fortepijono meistriškumo kursai

2021-04-30

Nuotoliniai Prof. Jurgio Karnavičiaus fortepijono meistriškumo kursai

2021 m. gegužės 11 ir 14 dienomis
Pradžia: 10 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, koncertmeisteriai, akompaniatoriai, aukštųjų mokyklų

Anotacija: meistriškumo kursų metu lektorius prof. Jurgis Karnavičius suteiks mokytojams reikalingų žinių, ruošiant koncertinį repertuarą su mokiniais, analizuos ir įvertins konkrečias situacijas, ieškos sprendinių ir dalinsis didaktiniais patarimais.

Lektorius: Profesorius J. Karnavičius yra pelnęs apdovanojimus tarprespublikiniame M. K. Čiurlionio konkurse Vilniuje (1978, I premija) ir tarptautiniuose konkursuose Vokietijoje (R. Schumanno Zwickau), Austrijoje (L. van Beethoveno Vienoje), JAV (YKAA Oberline), Italijoje (Mavi Marcoz Saint-Vincente). Jo repertuare – įvairiausių stilių fortepijoninė muzika, pagrindinis dėmesys skiriamas Mozarto, Beethoveno, Schuberto, Schumanno, Liszto, Brahmso, prancūzų autorių kūrybai. Šalia solinės veiklos pianistas turi taip pat ir didžiulę kamerinio muzikavimo patirtį (koncertai su Čiurlionio, Vilniaus, Kauno kvartetais, kitais kolektyvais ir solistais). 2005-2015 m. jis buvo pastovus „Gaidos ansamblio“ narys, su kuriuo pasirodė daugelyje šiuolaikinės muzikos festivalių. J. Karnavičius yra ir nuolatinis savo žmonos dainininkės Sigutės Stonytės koncertų partneris. Jo gastrolių geografija apima daugelį Europos šalių, JAV, Kanadą ir Pietų Korėją. Atlikėjo menas įamžintas kompaktinėse plokštelėse „Vytautas Bacevičius. Poemos fortepijonui“ ir „Neatpažinti M.K. Čiurlionio muzikos ciklai“.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje J. Karnavičius pradėjo dėstyti 1981 metais (tuomet Lietuvos Konservatorija), nuo 2004 m. - profesorius, 2011-2020 m. vadovavo LMTA fortepijono katedrai. Jo fortepijono klasę baigė daugiau nei 50 absolventų. Pianistas dalyvauja įvairių tarptautinių konkursų vertinimo komisijų darbe (M.K.Čiurlionio, St.Vainiūno Vilniuje, J.Vitolio Rygoje ir kt.), veda fortepijono meistriškumo pamokas Lietuvoje ir užsienyje (tame tarpe Paryžiaus Nacionalinėje konservatorijoje, Sibelijaus Akademijoje Helsinkyje, Lisabonos Escola superior ir kt.).

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Registracija vyks iki 2021 m. gegužės 3 d.
Registracija: https://forms.gle/L7tnk31WHBTee1Qz9

Afisa

Paskaita „Kopijavimas mene: atvejo analizė“

2021-04-07

 

Paskaita „Kopijavimas mene: atvejo analizė“

2021 m. balandžio 13 d.
Pradžia: 15 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai

Anotacija: dažnai manoma, kad atradimai ir išradimai keičia pasaulį. Paprastai didvyrių vardai išlieka istorijoje, o kovotojai, kurie išvyko į svarbiausią savo gyvenimo kelionę ir kažkur pusiaukelėje užstrigo, nesulaukia deramų studijų. Tirdamas keramikos istoriją ir puodžiaus amatą, atrandu nutikimų, kai nesėkmė išgelbsti kūrybą ir netyčia besigavęs daiktas tampa istorijos dalimi. Ši patirtis mane atvedė prie klausimo, kokią įtaką šiuolaikiniam menininkui daro istorinio meno pažinimas, ir pastūmėjo galimus atsakymus bei ieškojimus pristatyti meno projekte „3 keramikos istorijos: asmeninio požiūrio paieška”. Šiame pasakojime svarbiausios sąvokos, tai – nesėkmė, kartotė, padirbinys, kopijavimas, tiražavimas. Kartotė yra neišvengiamai susijusi su originalumu. Todėl klausimas, kas yra originalu, taip pat lydi visą šį meno projektą. mano atliktas meninis tyrimas yra būdas atrasti savo kūrinių kontekstą – analizuojant meno istorijos fragmentus ieškoti atsakymų į klausimus: Ar menas yra nedalomas medžiagos, daikto, proceso, funkcijos ir istorijos visuma? Ar įmanoma atrasti ką nors nauja nenaudojant naujų technikų ar medžiagų? Galima klausti kodėl/ar šie klausimai yra svarbūs? Atliktą meno tyrimą pristatysiu paskaitos metu.

Lektorius: menininkas Rokas Dovydėnas daugiausia laiko praleidžia kurdamas indus arba instaliacijas, jo kūrybiniai interesai svyruoja tarp dizaino ir meno. Rokas Dovydėnas yra baigęs keramikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, nuo 1999 m. yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys, 2016–2019 m. buvo išrinktas šios sąjungos pirmininku. Rokas Dovydėnas 1996 m. parengė paroda Šiuolaikinio meno centre, 1999 m. kartu su L. Kreivyte ir K. Bogdanu kuravo projektą „Identifikacija”, kuriame įvairių menininkų darbai buvo eksponuoti Vilniaus troleibusuose. Tarpdisciplininio meno sąjungos organizuotose parodose nuo 2001 m. parengtos parodos ant reklaminių stovų, 2019 m. pradėtos rengti parodos „TT” naujai įkurtoje meno erdvėje „Atletika”. Šiose parodose rodyti įvairiomis medijomis sukurti meno kūriniai, nuo performanso iki animacijos. Vėliau kuruoti keli tarptautiniai projektai „Transformers” 2001 m., „Spin” 2002 m., „Pataisos” 2004 m., kurios vyko Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Minske. Paskutinis kuruotas projektas, 2017 m. Liudo Parulskio paroda „1993.06.29” Vilniuje. Pedagoginį darbą Rokas Dovydėnas pradėjo dirbti nuo 2001 m. J. Stauskaitės dailės mokykloje keramikos mokytoju. Šiuo metu dirba Vilniaus dailės akademijoje dėstytoju, rašo tiriamuosius ir kritinius straipsnius apie meną.

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Paskaitos trukmė: 2 akad. val.
Kaina: 5 eur.

Registracija: https://forms.gle/23KhWdYhFcLnLyhB7
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 9 d.

R. Dovydeno_paskaitos_afisa

Nuotolinė paskaita „NFT: naujas kolekcionavimas ar sena kvailystė?“

2021-04-08

Nuotolinė paskaita „NFT: naujas kolekcionavimas ar sena kvailystė?“

2021 m. balandžio 9 d.
Pradžia: 10 val.
Nuotolinė paskaita yra perkeliama į balandžio 16 d. 14 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai

Anotacija: 2020 m. kovą meno rinkos dalyviai – pardavėjai, pirkėjai, menininkai, stebėtojai ir analitikai krūptelėjo. Net ne krūptelėjo, o krūpčioja nuolat, nes aplinkoje atsirado nauji, milžiniški pinigai, kuriuos iki šiol nežinomi pirkėjai išleidžia pirkdami nežinomų žmonių darbus, vadindami juos meno kūriniais. Visas procesas vyksta kriptopinigų kontekste, o trigeriu tapo NFT – skaitmeninis instrumentas, suteikiantis virtualiam artefaktui unikalumo bruožą. Kaip apie visa tai kalbėti – nežinia, bet akivaizdu, kad kurti prognozes dar ne laikas. Turbūt kol kas verta pasidėlioti įvykius, žvilgtelėti į kripto istoriją ir padūsauti bei pasišaipyti.

Lektorius: Nacionalinės dailės galerijos kuratorius, menotyrininkas Ernestas Parulskis

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Paskaitos trukmė: 2 akad. val.
Kaina: 5 eur.

Registracija: https://forms.gle/utt5jJpeQctVjTnA6
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 6 d.

E. Parulskio_afisa

Paskaita „Mokymosi motyvacijos skatinimas ir palaikymas”

2021-03-26

Paskaita „Mokymosi motyvacijos skatinimas ir palaikymas”

2021 m. balandžio 7 d.
Pradžia: 14 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, koncertmeisteriai, akompaniatoriai

Anotacija: siekiant mokymosi rezultato motyvacijai tenka vienas iš svarbiausių veiksnių. Gebėjimas sužadinti ir palaikyti besimokančiojo motyvaciją mokytis yra esminė pedagogo kompetencija, didele dalimi lemianti mokymosi rezultatus. Šio seminaro metu apžvelgsime tris svarbius motyvacijos mokytis elementus. Pirmiausia aptarsime bazinius išmokimo mechanizmus, kurie sudaro bet kokio mokymosi pagrindą. Po to nagrinėsime svarbiausius žmogaus poreikius, kuriais remiasi motyvacija mokytis. Galiausiai, analizuosime žmogaus savimonės formavimosi ir kitimo mechanizmus, kurie sudaro savimotyvacijos pagrindą.

Lektorius: Vytauto Didžiojo universiteto docentas dr. Visvaldas Legkauskas

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Paskaitos trukmė: 2 ak. val.
Kaina: 5 eur.

Registracija: https://forms.gle/jMk8SZx1nQKV4DCcA
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 5 d.

2021-04-07 renginio_afia

Bendrasis fortepijonas: poreikis ar būtinybė

2021-03-24

Nuotolinė metodinė konferencija
Bendrasis fortepijonas: poreikis ar būtinybė

2021 m. balandžio 28 d.
Pradžia: 10 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: koncertmeisteriai, muzikos mokytojai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla kviečia dalyvauti nuotolinėje metodinėje konferencijoje, skirtoje aptarti bendrojo fortepijono dalyko ugdymo aktualijas ir iššūkius. Patirtimi dalinsis ilgametės Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bendrojo fortepijono mokytojos: mokytoja ekspertė Ala Bendoraitienė, mokytoja metodininkė Janina Karalienė, vyresnioji mokytoja Dovilė Grušnienė, mokytoja metodininkė Neringa Puišytė, mokytoja metodininkė Loreta Zinkevičienė ir vyresnioji mokytoja Vilma Pečiukonytė. Bendrojo fortepijono svarba mokymosi procese, metodinės literatūros aptarimas, žvilgsnis į XXI a. tradicijų kaitą, stambios formos reikšmė ir leidinio apžvalga, atraktyvios pradinio ugdymo fortepijono pamokos modelio pristatymas bei ansambliškumo ugdymas – visi šie aktualūs aspektai bus nagrinėjami balandžio 28 d. nuotolinėje metodinėje konferencijoje.

Konferencijos programa

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Konferencijos trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Registracija: https://forms.gle/J41KvGfc5JrxxT3C8
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 23 d.

Afisa konferencijos

Nuotolinė Austėjos Pečeliūnienės ir Dainiaus Jakučionio paskaita

2021-03-22

Nuotolinė Austėjos Pečeliūnienės ir Dainiaus Jakučionio paskaita

2021 m. balandžio 15 d.
Pradžia: 15 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojai ir mokiniai

Anotacija: gydytoja otorinolaringologė-foniatrė Austėja Pečeliūnienė pristatys amžinius balso pokyčius, bei atsakys į klausimą, kas nulemia balso pokyčius brendimo metu, koks balso režimas optimaliausias skirtingais amžiaus tarpsniais. Balsas atspindi mūsų asmenybę, o pastaruoju metu daugėja profesijų, kurioms balsas turi lemiamos reikšmės, tad gerų balso įpročių formavimas vaikystėje ir paauglystėje yra itin svarbus.
Gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis supažindins su „Apsišaukėlio sindromu“, kurį turi nemaža dalis žmonių. „Apsišaukėlio sindromas“ yra mąstymo būdas, kai žmogus nesijaučia vertas savo pasiektų rezultatų, sumenkina juos, sunkiai priima komplimentus. Pranešimo metu lektorius papasakos kaip formuojasi „Apsišaukėlio sindromas“ ir kaip su juo tvarkytis.


Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Paskaitos trukmė: 2 ak. val.

Registracija: https://forms.gle/mieJJLyDGizgCi458
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 12 d.

Renginio afisa

Nuotoliniai mokymai „Interaktyvi nuotolinė pamoka: priemonės ir patarimai“

2021-02-08

Nuotoliniai mokymai „Interaktyvi nuotolinė pamoka: priemonės ir patarimai“

2021 m. vasario 18 d.
Pradžia: 10 val., dalyvių registracija nuo 9.50 val.
Vieta: nuotolinio mokymosi ir darbo aplinka Zoom
Trukmė: 3 ak. val.

Tikslas – supažindinti mokytojus su įrankiais, padedančiais kurti interaktyvią pamokos aplinką

Dalyviai: seminaras skirtas grupinių pamokų mokytojams, siekiantiems aktyvaus ir efektyvaus mokinių dalyvavimo nuotolinėje pamokoje

Anotacija: Seminaro metu lektorė apžvelgs kylančius iššūkius mokytojui organizuojant nuotolinį mokymą, pasidalins įrankiais, padedančiais kurti interaktyvią pamokos aplinką: anoniminės apklausos, leidžiančios “prabilti” visiems, “minčių žemėlapiai” pamokos temos apibendrinimui, įsivertinimo ir savirefleksijos galimybės. Aptars kvizų ir testų kūrimo programėlių panaudojimą tiek pamokos temos pristatymui bei įtvirtinimui, tiek saviruošai ar žinių patikrinimui. Pasidalins instrukcijomis kaip naudotis mentimeter.com apklausom ir kahoot.com kvizais.

Lektorė: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja Eglė Gudžinskaitė
Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai

2021-02-18 afisa

VISA TIESA APIE AKOMPANAVIMĄ

2020-09-29

Nuotolinė tarptautinė metodinė konferencija
VISA TIESA APIE AKOMPANAVIMĄ

2020 m. spalio 14 d.
Pradžia: 10 val., dalyvių registracija nuo 9.50 val.
Konferencija vyks virtualioje Zoom aplinkoje

Dalyviai: koncertmeisteriai, muzikos mokytojai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla kviečia visus besidominčius akompanavimo menu į konferenciją „Visa tiesa apie akompanavimą“. Pianistas koncertmeisteris, akompaniatorius, koučeris, scenos partneris, žmogus orkestras – tai terminai, puikiai tinkantys apibūdinti įvairialypę akompanuojančio pianisto profesiją. Savo profesinėmis žiniomis dalinsis lektoriai iš visos Lietuvos ir užsienio: Prof. I. Armonienė, doc. dr. M. Bazaras, doc. J. Neniškytė-Lyvens, doc. dr. I. Baikštytė, lekt. J. Punytė-Svigarienė, lekt. dr. Eglė Kižytė-Ramonienė, N. Baranauskaitė-Matukonienė, V. Kopjova, A. Jurkūnienė, J. Isakova. L. Grava. Akompanimento meno aptarimas, šokio akompanavimo specifika, skaitymo iš lapo reikšmė, pedagoginiai pianisto koncertmeisterio ruošimo aspektai, improvizavimo įgūdžiai ir daug kitų aktualių bei naudingų temų išgirsite konferencijoje „Visa tiesa apie akompanavimą“.

Konferencijos programa

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Konferencijos trukmė: 8 ak. val.
Kaina: 35 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Norinčius dalyvauti konferencijoje ir pervedusius mokestį už konferenciją, prašome registruotis nuorodoje apačioje. Registruojantis prašome nurodyti asmeninį elektroninį paštą, kuriuo dieną prieš bus išsiųsta prisijungimo nuoroda į konferenciją
Registracija: https://forms.gle/BWjQGqPiMWzUYiF38
Registracija vyks iki 2020 m. spalio 9 d.

konferencijos afisa

Meistriškumo kursai „Atlikimo technikos formavimo ypatumai griežiant violončele“

2020-09-29

Meistriškumo kursai „Atlikimo technikos formavimo ypatumai griežiant violončele“

2020 m. rugsėjo 30 d.
Pradžia: 10 val., dalyvių registracija nuo 9.30 val.
Vieta: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, Konferencijų salė

Tikslas – atskleisti atlikimo technikos formavimo ypatumus griežiant violončele

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai ir mokiniai

Anotacija: meistriškumo kursų metu lektorius Domas Jakštas analizuos mokymo griežti violončele ugdymo turinio aktualijas, aptars iškylančias problemas ir pristatys mokymo griežti violončele metodus, teorines žinias įtvirtins konkrečioje darbo su mokiniais situacijoje.

Lektorius: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas Domas Jakštas

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 25 eur.
Atsiskaitymas iš asmeninių lėšų renginio vietoje arba
pavedimu į sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Dalyvių skaičius seminare ribotas, surinkus grupę, registracija nutraukiam
Registracija vyks iki 2020m. rugsėjo 30 d.
Registracija: https://forms.gle/RpdfPBMPiqHeQkxv9

Jakstas

Fleitos meistriškumo kursai

2020-09-23

Fleitos meistriškumo kursai
2020 m. spalio 7 d.
Pradžia: 12 val., dalyvių registracija nuo 11.30 val.
Vieta: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla, Konferencijų salė

Tikslas – supažindinti fleitos mokytojus su Philippe Bernold metodika ir jos taikymo galimybėmis ugdymo procese.

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai ir mokiniai.

Anotacija: meistriškumo kursų metu lektorius fleitininkas Justinas Mačys pristatys Philippe Bernold Paryžiaus Aukštosios nacionalinės Konservatorijos profesoriaus metodiką ir jos taikymo galimybes mokant groti fleita.
Lektorius: fleitininkas Justinas Mačys muzikinį kelią pradėjo Raseiniuose, mokytojos Astos Nikžentaitienės fleitos klasėje, baigė Panevėžio vaikų muzikos mokyklą, studijavo Vilniaus konservatorijoje, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje (prof. Algirdo Vizgirdos fleitos klasėje). 2009 – 2010 metais stažavosi Prancūzijoje, Lyono Nacionalinėje Muzikos ir Šokio Konservatorijoje (prof. Philippe Bernold klasėje), stažavosi garsių muzikantų, tokių kaip W. Bennet, G. Buorgogne, V. Botazzini, B. Gisler Haase meistriškumo kursuose. Justinas Mačys yra laimėjęs 1-ąjį prizą VIII J. Pakalnio jaunųjų atlikėjų konkurse (2000), 2005 m. I premiją tarptautiniame fleitistų konkurse „Juodkrantė 2005“. Kartu su pianiste Julija Sadaunykaite, Tarptautiniame kamerinių ansamblių ir koncertmeisterių konkurse Vilniuje 2010 m. laimėjo 3-iąją vietą. Justinas Mačys aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikiniame gyvenime ne tik kaip solistas, bet ir kaip kamerinės muzikos atlikėjas, grojo su Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos studentų simfoniniu orkestru, Klaipėdos kameriniu orkestru, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir kamerinės muzikos ansambliu „Musica Humana“, diriguojant D. Geringui, S. Sondeckiui, Ph. Bernold, J. C. Capezzalli, R. Šervenikui, M. Pitrėnui, A. Vizgirdai. Kaip solistas ir įvairių ansamblių dalyvis Justinas Mačys koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijije, Latvijoje, Rusijoje, Estijoje, Lenkijoje ir kt.

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 25 eur.
Atsiskaitymas iš asmeninių lėšų renginio vietoje arba
pavedimu į sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Dalyvių skaičius seminare ribotas, surinkus grupę, registracija nutraukiama
Registracija vyks iki 2020 m. spalio 5 d.
Registracija: https://forms.gle/xnHkuSubukVTsyzy5

 

Macio afisa

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis