Svetaines struktura
2021-05-06

Vakaras su Edita. Nacionalinei M. K. Čiurlionio menų mokyklai – 75-eri

2021-04-22

Nacionalinis transliuotojas LRT paskyrė laiko Nacionalinei menų mokyklai. Laidoje „Vakaras su Edita" dalyvavę žinomi absolventai Rusnė Mataitytė, Petras SkirmantasGerūta Griniūtė, Vytautas Lukočius, Audronis Imbrasas, Sigutė Chlebinskaitė, Deimantas Narkevičius dalijasi prisiminimais, pasakoja apie vaikystės nuotykius ir aurą, sklandančią mokykloje.

NMK 75

Žiūrėti čia.

Jai paklūsta orkestras

2021-01-27

Giedr lekytx

Giedr lekyt2x

Giedr lekyt3x

RAFINUOTAI ELEGANTIŠKAS BALETO ŠOKĖJAS E. JAKONIS: „VISKAS YRA ĮMANOMA“

2020-03-19

EDVINAS JAKONIS antrus metus studijuoja Miuncheno baleto akademijoje, kur buvo pakviestas iš karto į antrąjį bakalauro studijų kursą. Pirmieji metai Miunchene studijuojant derinti su mokymusi Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriuje dvyliktoje klasėje. Visa tai – neatsitiktina, kvietimas studijuoti – daugybės konkursų prizinių vietų rezultatas. Vienas svariausių – 2018 m. Niujorke vykęs tarptautinis jaunųjų baleto šokėjų konkursas „Youth America Grand Prix“, kur laimėta trečioji vieta. Su E. Jakoniu kalbamės apie baleto meną.

Edvinai, antrieji metai Miuncheno baleto akademijoje, pasidalinkite studijų patirtimi.

Miuncheno baleto akademijoje pirmą kartą patyriau, ką reiškia gyventi vienam svetimoje šalyje, ir tokioje aplinkoje privalėjau išmokti rūpintis savimi bei savo sveikata pats. Kalbant apie žinias, gautas mokymo įstaigoje, be abejo, jų labai daug. Prie kasdienio didžiulio fizinio krūvio ir naujos informacijos srauto priprasti buvo nelengva, tačiau tai, be abejonės, yra neįkainojamos žinios ir patirtis.

Pasidalinkite baleto meno mokymosi patirtimi prisimindamas mokymosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriuje pradžią, lygindamas su šiandiena.

Daugiau skaitykite čia.

Kaip "Čiurlioniukai" Uršulę tekino ir vamzdžius virino

2020-03-19

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos abiturientai kasmet įsijaučia į nebevaikiškus vaidmenis – tampa režisieriais, dirigentais, aktoriais, dainininkais, profesionaliais orkestro, choro ir baleto orkestro artistais, vadybininkais ar garso režisieriais: jie stato operą.
O šiemet ši tradicija skaičiavo jau 45-ąją sukaktį. Ji paminėta žymiuoju Viačeslavo Ganelino miuziklu "Velnio nuotaka" – kūriniu, kuris, anot vieno iš režisierių Simono Poškos, yra kiekvieno lietuvio DNR.

Daugiau skaitykite čia

Įveikę milžiniškus krūvius „čiurlioniukai“ už velnio ištekino Jurgą

2020-03-18

Ne vienas dar gerai prisimena Arūno Žebriūno miuziklą „Velnio nuotaka“. Dabar šis Viačeslavo Ganelino kūrinys atgimė. Jo pastatymą sausio 11 ir 12 dienomis parengė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos abiturientai, tęsdami ilgametę tradiciją kasmet pastatyti po operą.„Visiems čia yra naujas dalykas ir visi neria į šią avantiūrą pasitikėdami. Sekasi, tikiuosi, visai neprastai“, – sako operos režisierius, pianistas Simonas Poška.
„Nelengva, labai dideli krūviai, bet labai norisi ir mes stengiamės viską daryti“, – teigia režisierė, pianistė Elzė Fedorcovaitė.

Daugiau skaityti čia

Nauji Lietuvos baleto karūnos brangakmeniai?

2020-01-14

Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus koncertas „Užburianti klasika“

Taip, ir tuo galėjo įsitikinti visi, kuriems teko stebėti Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus mokinių naujametinius koncertus gruodžio 30 ir 31 d. Šokio teatre. Jau dabar drįstu teigti, kad ta karūna pasipuošė tikrų tikriausiu briliantu – tryliktos klasės mokinio Edvino Jakonio (mokytojas Petras Skirmantas) šokiu. Nenoriu nieko įžeisti, bet tokio šokėjo mes tikrai dar neturėjome. Visi galime tik pasidžiaugti, kad viltys, susijusios su šiuo talentingu mokiniu nuo pirmų jo žingsnių (mokytoja Marija Kiršienė) choreografijos skyriuje, šį kartą pasiteisino su kaupu. Mes turime perspektyvų, talentingą ir darbštų jaunuolį, kuris jau dabar gali papuošti bet kurio Europos Sąjungos (ir ne tik jos) šokio teatro sceną.

Daugiau skaityti čia

Daugiau straipsnių apie mokinų pasiekimus

Atidaroma Naciomalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventų paroda „Tai tiek“

2020-05-12

Vilniaus galerijoje „Arka“ sausio 14 dieną, antradienį, 17.30 val. atidaroma M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventų paroda „Tai tiek“. Tai tiek ... ... noro būti kartu. Viena vertus, ši paroda simboliškai lyg pirmaprades stichijas apjungia keturis skirtingus menininkus, kurie dar prieš metus tebuvo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dvyliktokai, o šiandien – Vilniaus dailės akademijos pirmakursiai. Kita vertus, 2020 m. Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla mini įkūrimo 75-metį, tad šia ekspozicija pradedamas tiek jubiliejinių parodų ciklas, tiek jaunųjų dailininkų kūrybą pristatantis projektas „stARTas“ (projekto vadovas – direktoriaus pavaduotojas Dailės ugdymui Vytenis Baura).

Skaitykite daugiau: 

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis