Svetaines struktura
2020-09-27

Garsiame Berlyno elektroninės muzikos festivalyje - M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojas ir kompozitorius Vytautas Jurgutis su grupe „DIISSC Orchestra“

2019-01-31

jurg

Sausio 24 dieną Vokietijos sostinėje jau 15-ąjį kartą startavo garsusis festivalis CTM, skirtas šiuolaikinei elektroninei eksperimentinei muzikai.

Šalia tokių elektroninės muzikos žvaigždžių, kaip „Mouse on Mars", Jamesas Holdenas, Marcellis Dettmannas, Carstenas Nicolai (alva noto), Robertas Henke, Frankas Bretschneideris, Mika Vainio ir kitų, festivalyje pasirodė ir lietuviai – keturių kompozitorių kolektyvas „DIISSC Orchestra”, gyvai atlikęs originalią programą „Venta”.

Šiais metais festivalio tema pasirinktas devizas „Dis Continuity“ – reiškiantis ir nuolatinę tąsą, ir atskirus dar gerai nepažintus elektroninės muzikos fragmentus.

Kolektyvas „DIISSC Orchestra “ – tai 2008 metais susikūręs keturių profesionalių kompozitorių (Jono Jurkūno, Antano Jasenkos, Martyno Bialobžeskio bei Vytauto Jurgučio) ansamblis, pristatantis ne tik savo, bet ir užsienio autorių muziką, dažnai ją originaliai remiksuojantis.

Muzikai atlikti grupės nariai dažnai pasitelkia diskų grotuvus, laikmačius, išmaniuosius telefonus, aparatūros trikdžius ir kitokias „žemąsias ir aukštąsias” technologijas. Kolektyvo kuriamos muzikos garsinis pagrindas – ambientas, triukšmai, įvairūs ritminiai dariniai, šiuolaikinės muzikos avangardas sujungtas su klubinės didžėjų estetikos garsais.

Kompozicija „D.O“, sukurta 2008 metais, o 2009 metais internetinės leidybinės kompanijos „Clinical Archives“ tokiu pačiu pavadinimu išleistas albumas Lietuvos kompozitorių sąjungos surengtuose „Geriausių 2008 metų kūrinių“ rinkimuose buvo pripažintas geriausiu elektroninės muzikos albumu, o internete publikuotą jo versiją per porą savaičių tuo metu parsisiuntė per 30 000 muzikos vartotojų visame pasaulyje.

Lietuvos kompozitorių sąjungos 70-ties metų jubiliejui kolektyvas paruošė programą „70+1”. Joje buvo panaudoti daugelio žinomų lietuvių kompozitorių kūrinių fragmentai, kurie atlikti naujame garsiniame šių dienų elektroninės muzikos kontekste.

„DIISSC Orchestra" programa „Venta" buvo pristatyta 2014 m. sausio 25 d. 22 val. HAU 2 salėje, Berlyne.

Plačiau galite skaityti http://www.lrytas.lt/pramogos/mp3/garsiame-berlyno-elektronines-muzikos-festivalyje-lietuviu-grupe-diissc-orchestra.htm#.UuliohB_uo0

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis