Svetaines struktura
2019-08-21

Leonido Dorfmano fortepijono meistriškumo pamokos

2017-04-05

ldorfman

 

Džiugu, kad jau tapo tradicija ir ketvirti metai iš eilės mūsų mokykloje seminarus pianistams veda pianistas, dirigentas ir pedagogas iš Vokietijos doc. Leonidas Dorfmanas.

Leonido profesionalūs muzikiniai įgūdžiai formavosi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje pas mamą – ilgametę mūsų mokyklos fortepijono pedagogę L. Dorfman, taip pat pas mokytojas T. Freidbergienę ir M. Azizbekovą. Baigęs mokyklą Leonidas studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar LMTA) pas prof. M. Azizbekovą, baigė su pagyrimu. Vėliau tęsė aspirantūros studijas Maskvos P. Čaikovskio vardo konservatorijoje pas prof. M. Voskresenskį, baigė su pagyrimu. Nuo 1990 metų Leonidas tęsė studijas Vokietijoje Frankfurte prie Maino Aukštojoje muzikos ir vaizduojamojo meno mokykloje, tobulinosi Freiburge bei Zalcburge solinio fortepijono, kamerinio muzikos ir dainų akompanavimo praktiką. Vėliau pradėjo studijuoti dirigavimą, baigė kapelmeisterio aspirantūrą Frankfurto prie Maino Aukštojoje muzikos mokykloje.

Nuo 1997 metų Leonidas dėsto Mainco miesto Johanneso Gutenbergo universitete, o nuo 2001 metų, laimėjęs konkursą, pradėjo dėstyti ir Trossingeno miesto Valstybinėje Aukštojoje muzikos mokykloje.

Leonidas ne tik daug koncertuoja Europoje, JAV, bet ir veda meistriškumo kursus pianistams, koncertmeisteriams Vokietijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje. Jo muzikinis darbas artimai susijęs su įžymiais profesoriais M. Voskresenskiu, D. Baškirovu, I. Edelstein, V. Marguliu, R. Hoffman, Ch. Spencer ir kt.

Esame labai dėkingi Leonidui už dalijimąsi žiniomis ir patirtimi. Jo išsamios pamokos teikia didelę naudą mūsų mokiniams ir jų pedagogams.

 

Mokytoja metodininkė Neringa Puišytė

 

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis