Svetaines struktura
2022-01-18

Nuotoliniai fleitos meistriškumo kursai

2021-11-24

Nuotoliniai fleitos meistriškumo kursai

2021 m. gruodžio 9 d.
Pradžia: 13 val.
Vieta: Zoom mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: Šie meistriškumo kursai yra dalis IV-ojo nacionalinio Algirdo Budrio medinių pučiamųjų instrumentų solistų konkurso dalis. Jų metu kartu su lektore Silvija Ščerbavičiūte aptarsime šiam konkursui besiruošiančių mokinių programas. Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas privalomų konkurso kūrinių atlikimo analizei. Lektorė dalinsis savo įžvalgomis bei patirtimi kūrinių interpretacijos ir atlikimo technikos klausimais.

Lektorė: Silvija Ščerbavičiūtė studijavo Karališkoje Muzikos Akademijoje Londone (RAM), kurioje įgijo muzikos bakalauro laipsnį ir laimėjo Regency apdovanojimą už išskirtinius pasiekimus akademijoje. Fleitininkė studijavo Michael Cox klasėje, piccolo fleitos subtilybių sėmėsi pas Patricia Morris ir Helen Keen. Taip pat studijavo baroko fleitos discipliną Liza Beznosiuk klasėje. Paskutinio kurso metu, Silvija laimėjo Karališkos Muzikos Akademijos Patrons apdovanojimą, kuris suteikė jai galimybę surengti rečitalį prestižėje Wigmore Hall kamerinės muzikos salėje Londone. Gyvendama Londone Silvija dirbo Filharmonijos Orkestre, BBC Simfoniniame Orkestre, London Mozart Players bei Londono Sinfonietta, kur turėjo galimybę pažinti modernios muzikos pasaulį. Nuo vasario 2021 metų, Silvija Ščerbavičiūtė yra RTE Concert Radijo Orkestro Dubline pirmoji fleita ir persikėlė gyventi į Airiją. Fleitininkė buvo Londono Filharmonijos Orkestro bei Southbank Sinfonia orkestro akademijų narė, kur turėjo galimybę tobulintis orkestrinio atlikimo, o taip pat ir edukacinių projektų darbe su vaikais, patirtį. Dėstymas užėmė lygiai tokią pačią svarbią vietą Silvijos karjeroje kaip ir profesionalus grojimas, tad 2016 metais, būdama Aspen Music Festivalio narė, Kolorade (JAV), Silvija dalyvavo PALS Young Learners vaikų mokymo programoje, vėliau vedė meistriškumo kursus Malaizijoje bei Jungtinėje karalystėje. Buvusi Chetham‘s muzikos mokykloje (Mančesteris, Didžioji Britanija) bei Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinė, Silvija viliasi perduoti sukauptas žinias bei meilę muzikai ateities kartoms, tad nuo 2014 metų dėsto ir privačiai.


Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624
Mokėjimą prašome atlikti iki gruodžio 7 d.

Registracija vyks iki 2021 m. gruodžio 7 d.
Registracija: https://forms.gle/k5c8YpRW7s8xrU9i9

Afisa S._Scerbaviciutes

Nuotoliniai Violončelės meistriškumo kursai

2021-11-19

Nuotoliniai Violončelės meistriškumo kursai

2021 m. gruodžio 6-7 d.
Pradžia: gruodžio 6 d. 11-15 val. gruodžio 7 d. 10-14 val.
Vieta: Zoom mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: meistriškumo kursų metu lektorius Eriks Kiršfelds analizuos mokymo griežti violončele ugdymo turinio aktualijas, aptars iškylančias problemas ir pristatys mokymo griežti violončele metodus, teorines žinias įtvirtins konkrečioje darbo su mokiniais situacijoje.
Lektorius: Eriks Kiršfelds baigė Latvijos muzikos akademiją (prof. Eleonora Testeleca ir prof. Maris Villerušs) ir Bazelio muzikos akademiją (prof. Ivan Monighetti). Lektorius turi skirtingų orkestrų koncertmeisterio ir violončelių grupės vadovo patirties („Kremerata Baltica“, Liepojos „Amber Sound“ simfoniniai orkestrai, Latvijos filharmonijos kamerinis orkestras, „Amsterdam Sinfonietta“, „Sinfonietta Riga“ ir kt.) yra Latvijos didžiojo muzikos apdovanojimo laureatas (2009 m.). Eriks Kiršfelds nuolat dalyvauja įvairiuose kamerinių ansamblių ir šiuolaikinės muzikos projektuose, veda meistriškumo kursus.

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624
Mokėjimą prašome atlikti iki gruodžio 3 d.

Registracija vyks iki 2021 m. gruodžio 3 d.
Registracija: https://forms.gle/DeGqd7NKXknHnQwr6

E. Kirsfelds_afisa

Nuotolinis seminaras „Body Mapping“ technika ir jos pritaikymo galimybės meniniame ugdyme

2021-11-19

Nuotolinis seminaras „Body Mapping“ technika ir jos pritaikymo galimybės meniniame ugdyme

2021 m. gruodžio 10 d.
Pradžia: 13.30-15 val.
Vieta: Zoom mokymo(si) aplinka

Seminaras vyks anglu kalba su vertimu į lietuvių kalbą

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: „Body Mapping“ yra sąmoningas kūno pažinimas, koregavimas ir tobulinimas, siekiant sukurti efektyvų ir koordinuotą judėjimą. Šios technikos išmanymas leidžia bet kuriam muzikantui groti kiek įmanoma natūraliau. Praktinį “Body Mapping” pritaikymą muzikos srityje sukūrė William Conable, Ohajo valstijos universiteto muzikos mokyklos violončelės profesorius. Jis pastebėjo, kad mokiniai juda pagal tai, kaip jie galvoja ir kokia jų kūno sandara yra, o ne pagal tai, kaip jie iš tikrųjų yra sudaryti. Kai mokinių judėjimas grojant tampa pagrįstas tiesioginiu mokinių suvokimu apie savo tikrąją struktūrą, jis tampa efektyvus, išraiškingas ir tinkamas muzikavimui.
Nuotolinio seminaro metu lektorė Jennifer Johnson apžvelgs „Body Mapping“ sampratos reikšmę, pristatys „Body Mapping“ technikos pagrindinius aspektus, aptars atskirų elementų pritaikymo galimybes praktikoje.

Lektorė: Jennifer Johnson yra Niufaundlendo simfoninio orkestro smuikininkė, pedagogė, kuri šiuo metu specializuojasi „Body mapping“ technikos taikymo galimybėmis meninio ugdymo srityje. Jennifer Johnson mokėsi visoje Europoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose pas daugelį žymiausių pasaulio Aleksandro technikos mokytojų. Tarp šių mokytojų buvo Pedro de Alkantara, Walteris Carringtonas, Marjorie Barlow, Joan ir Alexanderis Murray'ai, Trevoras Allanas Daviesas, Johnas Crawfordas ir Barbara Conable ir kt. Jennifer Johnson skaitė pranešimus Amerikos styginių instrumentų mokytojų asociacijos (ASTA), Suzuki asociacijos Amerikoje, Kanados simfoninių muzikantų organizacijos (OCSM) organizuojamose konferencijose. Pristatė pranešimą Tarptautinėje Aleksandro technikos mokytojų muzikos mokyklos organizuojamoje konferencijoje Londono karališkojoje muzikos akademijoje. 2009 metais yra išleidusi knygą „Ką kiekvienas smuikininkas turi žinoti apie kūną“ („What Every Violinist Needs to Know About the Body“) ir 2019 metais antrąją knygą „Mokyti vaikus kūno žemėlapio“ („Teaching Body Mapping to Children“).

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 2 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624
Mokėjimą prašome atlikti iki gruodžio 8 d.

Registracija vyks iki 2021 m. gruodžio 8 d.
Registracija: https://forms.gle/GjB73tjHbSM76zw77

J. Johnson_afisa

Seminaras „Muzikinės minties raiška ir parankinės įtaigaus interpretavimo priemonės“

2021-11-17

Nuotolinis praktinis seminaras „Muzikinės minties raiška ir parankinės įtaigaus interpretavimo priemonės“

2021 m. gruodžio 8 d.
Pradžia:
10 val.
Vieta: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla ir Zoom mokymo(si) aplinka

Vyresni nei 6 metų asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (medicininę veido kaukę ar respiratorių). Įleidžiami tik Galimybių pasą turintys dalyviai.

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: mokantis interpretuoti muziką styginiais instrumentais, dažnai pasiklystama techninių priemonių bei iššūkių gausoje ir muzikinės minties raiška lieka kiek nuošalyje. Šio seminaro eigoje lektorius Gediminas Dačinskas sieks išgryninti, padėti atpažinti muzikos kūrėjų idėjas ir rasti tinkamas priemones joms perteikti.

Lektorius: Gediminas Dačinskas yra vienas ryškiausių Lietuvos altininkų, kamerinės muzikos atlikėjas, pedagogas. Savo kūrybine veikla apima platų lauką nuo senovinės, klasicizmo iki pat avangardinės muzikos. Gediminas Dačinskas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje prof. Petro Radzevičiaus ir Salzburgo universitete Mozarteum prof. Thomaso Rieblio klasėje. Didžiąją kūrybinės veiklos dalį skiria Lietuvos nacionalinės filharmonijos Čiurlionio kvartetui, kuriame groja nuo 2003 m. Dalyvavo tokiuose festivaliuose, kaip Prahos pavasaris, Berliner Festwochen, Gent Festival van Vlaanderen, Janačkuv Mai, Moravijos ruduo, Šlėzvigo-Holšteino, Meranofest, Europamusicale, Amadeo, St. Magnus ir kituose. Ypač didelę reikšmę teikia lietuviškos muzikos sklaidai Lietuvoje ir pasaulyje, nuolat įtraukia ją į koncertines programas šalyje ir užsienio valstybėse, tokiose kaip Vokietija, Švedija, Norvegija, Estija, Latvija, Lenkija, Italija, Kanada, Rusija, JAE, JAV, Meksika, Japonija, Kinija ir kt.

Nuo 2009 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, taip pat veda meistriškumo kursus Lietuvoje ir užsienyje.

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624
Mokėjimą prašome atlikti iki gruodžio 6 d.

Registracija vyks iki 2021 m. gruodžio 6 d.
Registracija: https://forms.gle/6ryHC4UQhbs1MbhP9


Dacinskoafisa

Tarptautinė nuotolinė metodinė konferencija „Grojimo pučiamaisiais instrumentais ugdymo ir atlikimo aktualijos“

2021-10-25

Tarptautinė nuotolinė metodinė konferencija 

„Grojimo pučiamaisiais instrumentais ugdymo ir atlikimo aktualijos“

2021 m. lapkričio 5 d.
Pradžia: 10 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla kviečia dalyvauti tarptautinėje nuotolinėje metodinėje konferencijoje, kurioje aptarsime pučiamųjų instrumentų dalyko ugdymo aktualijas ir iššūkius. Konferencijos metu savo patirtimi dalinsis Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pučiamųjų instrumentų mokytojai: mokytojas ekspertas Antanas Ladyga, mokytoja metodininkė Lina Baublytė, koncertmeisterė metodininkė Agnė Jurkūnienė, mokytojas metodininkas Aretas Baranauskas, vyresnioji mokytoja Jonė Janiukštienė, mokytojas Rimvydas Savickas, mokytojas Darius Stoskeliūnas. Konferencijoje aptarsime kaip oro valdymas įtakoja garso formavimą bei techniką jaunųjų fleitininkų ugdyme. Pateiksime metodinių patarimų kaip lavinti oro valdymą grojant fleita, kalbėsime apie jaunųjų atlikėjų, grojančių pučiamaisiais instrumentais, pradmenų formavimą. Konferencijos metu savo patirtimi dalinsis ir mokytojos iš užsienio Jelena Kruvelis (Norvegija) ir Silvija Ščerbavičiūtė (Lietuva/Didžioji Britanija).


Konferencijos programa

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Konferencijos trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Registracija: https://forms.gle/pdcU2xgZd9Z1SKCZA

2021-11-05 tarptautine_konferencija
Registracija vyks iki 2021 m. lapkričio 3 d.

Seminaras „Choro dirigavimo mokymo parengiamasis laikotarpis“

2021-10-14

Seminaras „Choro dirigavimo mokymo parengiamasis laikotarpis“

2021 m. spalio 23 d.
Pradžia: 12 val.
Vieta: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos konferencijų salė

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: Profesorius Povilas Gylys seminaro metu suteiks dalyviams reikalingų žinių ir pasidalins įvairiomis profesinėmis įžvalgomis, analizuos ir įvertins konkrečias situacijas, ieškos sprendinių bei dalinsis didaktiniais patarimais.

Lektorius: Profesorius Povilas Gylys 1964–1970 m. choro dirigavimą studijavo tuometėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, 1971–1973 m. žinias gilino Sankt Peterburgo N. Rimskio Korsakovo konservatorijos aspirantūroje (prof. A. Michailovo klasė), 1977–1978 stažavo Vienos muzikos ir teatro aukštojoje mokykloje pas prof. Guntherį Teuringą ir prof. Karlą Osterreicherį.
Profesoriaus kūrybinė veikla prasidėjo dar studijų metais: 1965–1971 m. jis dirbo berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ chormeisteriu ir dirigentu, 1973–1975 m. vadovavo vyrų chorui „Varpas“, 1975–1981 m. – Vilniaus universiteto akademiniam chorui, 1988–2005 m. buvo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos choro studijos vadovas, 1981–1988 m. – Lietuvos televizijos ir radijo valstybinio choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, 2001–2015 m. – valstybinio choro „Vilnius“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas; taip pat yra dirbęs su Vilniaus konservatorijos bei Lietuvos muzikos draugijos chorais. Nuo 2016 m. – Vilniaus „Ąžuolų klubo“ vyrų choro meno vadovas.
Profesorius P. Gylys – choro festivalių, konkursų Lietuvoje ir užsienyje laureatas, Lietuvos dainų švenčių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas. 2004 m. apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 3 ak. val.
Kaina: 12,50 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Registracija vyks iki 2021 m. spalio 21 d.
Registracija: https://forms.gle/Bsxi8XscZ6vN9PQ7A

P. Gylio_afisa

 

Nuotoliniai fortepijono meistriškumo kursai

2021-10-11

Nuotoliniai fortepijono meistriškumo kursai

2021 m. spalio 18 d.
Pradžia: 10 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, koncertmeisteriai, akompaniatoriai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja ekspertė Albina Šikšniūtė, turinti ilgametę patirtį, profesionalų bei kūrybingą požiūrį į muziką ir mokinius meistriškumo kursų metu suteiks dalyviams reikalingų žinių ir pasidalins su jaunaisiais pianistais įvairiomis profesinėmis įžvalgomis, analizuos ir įvertins konkrečias situacijas, ieškos sprendinių ir dalinsis didaktiniais patarimais.

Lektorė: Albina Šikšniūtė yra baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą (prof. Liucijos Drąsutienės kl.), Maskvos P. Čaikovskio konservatoriją bei aspirantūrą (prof. Viktoro Nosovo kl.). Ji yra tarptautinių pianistų konkursų Čekijoje (1977), Prancūzijoje (1990) ir kamerinių ansamblių konkurso Austrijoje (2002) laureatė. Kaip solistė ir kamerinių ansamblių dalyvė A.Šikšniūtė koncertavo Baltijos šalyse, Rusijoje, Serbijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Švedijoje, Japonijoje. Skambino tokiuose tarptautiniuose festivaliuose, kaip „Ost – West Musikfest“ (Austrija), „Korneuburger Musiksommer“ (Austrija), „Liublianos vasaros festivalis‘‘ (Slovėnija), „Sacrum non profanum Trezęsacz 2009“ (Lenkija), koncertuojančių Baltijos šalių pedagogų festivalis Rygoje (Latvija), šiuolaikinės muzikos festivalis “Gaida” (Lietuva). Atlikėjos veiklą A. Šikšniūtė derina ir su pedagoginiu darbu Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ji yra parengusi ne vieną jaunosios kartos tarptautinių konkursų laureatą, pati yra kviečiama dalyvauti respublikinių ir tarptautinių konkursų vertinimo komisijų darbe. Nuo 1991 iki 2009m. ji kasmet dalyvaudavo tarptautiniame festivalyje „Ost – West Musikfest“ Austrijoje, vedė fortepijono meistriškumo kursus jaunimui Krems an der Donau ir Sankt Pelteno miestuose.

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Registracija vyks iki 2021 m. spalio 16 d.
Registracija: https://forms.gle/NjgLLfX6cN7tPzGY6

2021-10-18 afisaMenininkės Rūtos Spelskytės paskaita „Gyvų organizmų medžiagos“

2021-09-28

Menininkės Rūtos Spelskytės paskaita „Gyvų organizmų medžiagos“

2021 m. spalio 23 d.
Pradžia: 10 val.
Vieta: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos konferencijų salė

Anotacija: Menininkė, tyrėja, menų daktarė, Vilniaus dailės akademijos lektorė Rūta Spelskytė pastaraisiais metais daug dėmesio skiria žmogaus ir kitų gyvų organizmų santykiui, jų tarpusavio sąsajų analizei. Menininkės vedamose paskaitose, dirbtuvėse, susitikimuose nuo instrumentinio požiūrio judama link hibridinio bendrabūvio būdų, pagarbos kitam, susikalbėjimo kalbomis, kurių (galvojame, kad) nemokame.
Paskaita „Gyvų organizmų medžiagos“ iš esmės balansuos ties meno/pigmentų istorijos ir įdomiosios biologijos ribos. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas gyviems organizmams, tokiems kaip pigmentams, kuriems išgauti naudojami vabalai, augalai, grybai, sraigės ir kt. Aptarsime kelis įdomesnių savybių egzempliorius, tokius, kaip šviečiantys dumbliai ar šilkverpiai, pereisime prie smėlio/žvyro karjeruose randamų medžiagų, Lietuvoje augančių augalų, taip pat ir žmoguje esančios geologijos. Didesnę dalį apžiūrėsime gyvai.

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, aukštųjų mokyklų studentai ir mokiniai

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Seminaro trukmė: 3 akad. val.
Kaina: 12,50 eur.
Atsiskaitymas iš asmeninių lėšų renginio vietoje arba pavedimu į sąskaita:
LT 57 7044 0600 0155 2624

Renginyje privalomas galimybių pasas.
Dalyvių skaičius seminare ribotas, surinkus grupę, registracija nutraukiama.
Registracija vyks iki 2021 m. spalio 20 d.
Registracija: https://forms.gle/uBUHH5Ey7e6bdtRS9

2021-10-23 afisa

Nuotoliniai Prof. Jurgio Karnavičiaus fortepijono meistriškumo kursai

2021-04-30

Nuotoliniai Prof. Jurgio Karnavičiaus fortepijono meistriškumo kursai

2021 m. gegužės 11 ir 14 dienomis
Pradžia: 10 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, koncertmeisteriai, akompaniatoriai, aukštųjų mokyklų

Anotacija: meistriškumo kursų metu lektorius prof. Jurgis Karnavičius suteiks mokytojams reikalingų žinių, ruošiant koncertinį repertuarą su mokiniais, analizuos ir įvertins konkrečias situacijas, ieškos sprendinių ir dalinsis didaktiniais patarimais.

Lektorius: Profesorius J. Karnavičius yra pelnęs apdovanojimus tarprespublikiniame M. K. Čiurlionio konkurse Vilniuje (1978, I premija) ir tarptautiniuose konkursuose Vokietijoje (R. Schumanno Zwickau), Austrijoje (L. van Beethoveno Vienoje), JAV (YKAA Oberline), Italijoje (Mavi Marcoz Saint-Vincente). Jo repertuare – įvairiausių stilių fortepijoninė muzika, pagrindinis dėmesys skiriamas Mozarto, Beethoveno, Schuberto, Schumanno, Liszto, Brahmso, prancūzų autorių kūrybai. Šalia solinės veiklos pianistas turi taip pat ir didžiulę kamerinio muzikavimo patirtį (koncertai su Čiurlionio, Vilniaus, Kauno kvartetais, kitais kolektyvais ir solistais). 2005-2015 m. jis buvo pastovus „Gaidos ansamblio“ narys, su kuriuo pasirodė daugelyje šiuolaikinės muzikos festivalių. J. Karnavičius yra ir nuolatinis savo žmonos dainininkės Sigutės Stonytės koncertų partneris. Jo gastrolių geografija apima daugelį Europos šalių, JAV, Kanadą ir Pietų Korėją. Atlikėjo menas įamžintas kompaktinėse plokštelėse „Vytautas Bacevičius. Poemos fortepijonui“ ir „Neatpažinti M.K. Čiurlionio muzikos ciklai“.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje J. Karnavičius pradėjo dėstyti 1981 metais (tuomet Lietuvos Konservatorija), nuo 2004 m. - profesorius, 2011-2020 m. vadovavo LMTA fortepijono katedrai. Jo fortepijono klasę baigė daugiau nei 50 absolventų. Pianistas dalyvauja įvairių tarptautinių konkursų vertinimo komisijų darbe (M.K.Čiurlionio, St.Vainiūno Vilniuje, J.Vitolio Rygoje ir kt.), veda fortepijono meistriškumo pamokas Lietuvoje ir užsienyje (tame tarpe Paryžiaus Nacionalinėje konservatorijoje, Sibelijaus Akademijoje Helsinkyje, Lisabonos Escola superior ir kt.).

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Registracija vyks iki 2021 m. gegužės 3 d.
Registracija: https://forms.gle/L7tnk31WHBTee1Qz9

Afisa

Paskaita „Kopijavimas mene: atvejo analizė“

2021-04-07

 

Paskaita „Kopijavimas mene: atvejo analizė“

2021 m. balandžio 13 d.
Pradžia: 15 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai

Anotacija: dažnai manoma, kad atradimai ir išradimai keičia pasaulį. Paprastai didvyrių vardai išlieka istorijoje, o kovotojai, kurie išvyko į svarbiausią savo gyvenimo kelionę ir kažkur pusiaukelėje užstrigo, nesulaukia deramų studijų. Tirdamas keramikos istoriją ir puodžiaus amatą, atrandu nutikimų, kai nesėkmė išgelbsti kūrybą ir netyčia besigavęs daiktas tampa istorijos dalimi. Ši patirtis mane atvedė prie klausimo, kokią įtaką šiuolaikiniam menininkui daro istorinio meno pažinimas, ir pastūmėjo galimus atsakymus bei ieškojimus pristatyti meno projekte „3 keramikos istorijos: asmeninio požiūrio paieška”. Šiame pasakojime svarbiausios sąvokos, tai – nesėkmė, kartotė, padirbinys, kopijavimas, tiražavimas. Kartotė yra neišvengiamai susijusi su originalumu. Todėl klausimas, kas yra originalu, taip pat lydi visą šį meno projektą. mano atliktas meninis tyrimas yra būdas atrasti savo kūrinių kontekstą – analizuojant meno istorijos fragmentus ieškoti atsakymų į klausimus: Ar menas yra nedalomas medžiagos, daikto, proceso, funkcijos ir istorijos visuma? Ar įmanoma atrasti ką nors nauja nenaudojant naujų technikų ar medžiagų? Galima klausti kodėl/ar šie klausimai yra svarbūs? Atliktą meno tyrimą pristatysiu paskaitos metu.

Lektorius: menininkas Rokas Dovydėnas daugiausia laiko praleidžia kurdamas indus arba instaliacijas, jo kūrybiniai interesai svyruoja tarp dizaino ir meno. Rokas Dovydėnas yra baigęs keramikos studijas Vilniaus dailės akademijoje, nuo 1999 m. yra Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys, 2016–2019 m. buvo išrinktas šios sąjungos pirmininku. Rokas Dovydėnas 1996 m. parengė paroda Šiuolaikinio meno centre, 1999 m. kartu su L. Kreivyte ir K. Bogdanu kuravo projektą „Identifikacija”, kuriame įvairių menininkų darbai buvo eksponuoti Vilniaus troleibusuose. Tarpdisciplininio meno sąjungos organizuotose parodose nuo 2001 m. parengtos parodos ant reklaminių stovų, 2019 m. pradėtos rengti parodos „TT” naujai įkurtoje meno erdvėje „Atletika”. Šiose parodose rodyti įvairiomis medijomis sukurti meno kūriniai, nuo performanso iki animacijos. Vėliau kuruoti keli tarptautiniai projektai „Transformers” 2001 m., „Spin” 2002 m., „Pataisos” 2004 m., kurios vyko Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Minske. Paskutinis kuruotas projektas, 2017 m. Liudo Parulskio paroda „1993.06.29” Vilniuje. Pedagoginį darbą Rokas Dovydėnas pradėjo dirbti nuo 2001 m. J. Stauskaitės dailės mokykloje keramikos mokytoju. Šiuo metu dirba Vilniaus dailės akademijoje dėstytoju, rašo tiriamuosius ir kritinius straipsnius apie meną.

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Paskaitos trukmė: 2 akad. val.
Kaina: 5 eur.

Registracija: https://forms.gle/23KhWdYhFcLnLyhB7
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 9 d.

R. Dovydeno_paskaitos_afisa

Nuotolinė paskaita „NFT: naujas kolekcionavimas ar sena kvailystė?“

2021-04-08

Nuotolinė paskaita „NFT: naujas kolekcionavimas ar sena kvailystė?“

2021 m. balandžio 9 d.
Pradžia: 10 val.
Nuotolinė paskaita yra perkeliama į balandžio 16 d. 14 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai

Anotacija: 2020 m. kovą meno rinkos dalyviai – pardavėjai, pirkėjai, menininkai, stebėtojai ir analitikai krūptelėjo. Net ne krūptelėjo, o krūpčioja nuolat, nes aplinkoje atsirado nauji, milžiniški pinigai, kuriuos iki šiol nežinomi pirkėjai išleidžia pirkdami nežinomų žmonių darbus, vadindami juos meno kūriniais. Visas procesas vyksta kriptopinigų kontekste, o trigeriu tapo NFT – skaitmeninis instrumentas, suteikiantis virtualiam artefaktui unikalumo bruožą. Kaip apie visa tai kalbėti – nežinia, bet akivaizdu, kad kurti prognozes dar ne laikas. Turbūt kol kas verta pasidėlioti įvykius, žvilgtelėti į kripto istoriją ir padūsauti bei pasišaipyti.

Lektorius: Nacionalinės dailės galerijos kuratorius, menotyrininkas Ernestas Parulskis

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Paskaitos trukmė: 2 akad. val.
Kaina: 5 eur.

Registracija: https://forms.gle/utt5jJpeQctVjTnA6
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 6 d.

E. Parulskio_afisa

Paskaita „Mokymosi motyvacijos skatinimas ir palaikymas”

2021-03-26

Paskaita „Mokymosi motyvacijos skatinimas ir palaikymas”

2021 m. balandžio 7 d.
Pradžia: 14 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: meninio ugdymo pedagogai, koncertmeisteriai, akompaniatoriai

Anotacija: siekiant mokymosi rezultato motyvacijai tenka vienas iš svarbiausių veiksnių. Gebėjimas sužadinti ir palaikyti besimokančiojo motyvaciją mokytis yra esminė pedagogo kompetencija, didele dalimi lemianti mokymosi rezultatus. Šio seminaro metu apžvelgsime tris svarbius motyvacijos mokytis elementus. Pirmiausia aptarsime bazinius išmokimo mechanizmus, kurie sudaro bet kokio mokymosi pagrindą. Po to nagrinėsime svarbiausius žmogaus poreikius, kuriais remiasi motyvacija mokytis. Galiausiai, analizuosime žmogaus savimonės formavimosi ir kitimo mechanizmus, kurie sudaro savimotyvacijos pagrindą.

Lektorius: Vytauto Didžiojo universiteto docentas dr. Visvaldas Legkauskas

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Paskaitos trukmė: 2 ak. val.
Kaina: 5 eur.

Registracija: https://forms.gle/jMk8SZx1nQKV4DCcA
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 5 d.

2021-04-07 renginio_afia

Bendrasis fortepijonas: poreikis ar būtinybė

2021-03-24

Nuotolinė metodinė konferencija
Bendrasis fortepijonas: poreikis ar būtinybė

2021 m. balandžio 28 d.
Pradžia: 10 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: koncertmeisteriai, muzikos mokytojai, aukštųjų mokyklų studentai

Anotacija: Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla kviečia dalyvauti nuotolinėje metodinėje konferencijoje, skirtoje aptarti bendrojo fortepijono dalyko ugdymo aktualijas ir iššūkius. Patirtimi dalinsis ilgametės Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bendrojo fortepijono mokytojos: mokytoja ekspertė Ala Bendoraitienė, mokytoja metodininkė Janina Karalienė, vyresnioji mokytoja Dovilė Grušnienė, mokytoja metodininkė Neringa Puišytė, mokytoja metodininkė Loreta Zinkevičienė ir vyresnioji mokytoja Vilma Pečiukonytė. Bendrojo fortepijono svarba mokymosi procese, metodinės literatūros aptarimas, žvilgsnis į XXI a. tradicijų kaitą, stambios formos reikšmė ir leidinio apžvalga, atraktyvios pradinio ugdymo fortepijono pamokos modelio pristatymas bei ansambliškumo ugdymas – visi šie aktualūs aspektai bus nagrinėjami balandžio 28 d. nuotolinėje metodinėje konferencijoje.

Konferencijos programa

Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Konferencijos trukmė: 6 ak. val.
Kaina: 15 eur.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT 57 7044 0600 0155 2624

Registracija: https://forms.gle/J41KvGfc5JrxxT3C8
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 23 d.

Afisa konferencijos

Nuotolinė Austėjos Pečeliūnienės ir Dainiaus Jakučionio paskaita

2021-03-22

Nuotolinė Austėjos Pečeliūnienės ir Dainiaus Jakučionio paskaita

2021 m. balandžio 15 d.
Pradžia: 15 val.
Vieta: Zoom virtuali mokymo(si) aplinka

Dalyviai: Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytojai ir mokiniai

Anotacija: gydytoja otorinolaringologė-foniatrė Austėja Pečeliūnienė pristatys amžinius balso pokyčius, bei atsakys į klausimą, kas nulemia balso pokyčius brendimo metu, koks balso režimas optimaliausias skirtingais amžiaus tarpsniais. Balsas atspindi mūsų asmenybę, o pastaruoju metu daugėja profesijų, kurioms balsas turi lemiamos reikšmės, tad gerų balso įpročių formavimas vaikystėje ir paauglystėje yra itin svarbus.
Gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis supažindins su „Apsišaukėlio sindromu“, kurį turi nemaža dalis žmonių. „Apsišaukėlio sindromas“ yra mąstymo būdas, kai žmogus nesijaučia vertas savo pasiektų rezultatų, sumenkina juos, sunkiai priima komplimentus. Pranešimo metu lektorius papasakos kaip formuojasi „Apsišaukėlio sindromas“ ir kaip su juo tvarkytis.


Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai
Paskaitos trukmė: 2 ak. val.

Registracija: https://forms.gle/mieJJLyDGizgCi458
Registracija vyks iki 2021 m. balandžio 12 d.

Renginio afisa

Nuotoliniai mokymai „Interaktyvi nuotolinė pamoka: priemonės ir patarimai“

2021-02-08

Nuotoliniai mokymai „Interaktyvi nuotolinė pamoka: priemonės ir patarimai“

2021 m. vasario 18 d.
Pradžia: 10 val., dalyvių registracija nuo 9.50 val.
Vieta: nuotolinio mokymosi ir darbo aplinka Zoom
Trukmė: 3 ak. val.

Tikslas – supažindinti mokytojus su įrankiais, padedančiais kurti interaktyvią pamokos aplinką

Dalyviai: seminaras skirtas grupinių pamokų mokytojams, siekiantiems aktyvaus ir efektyvaus mokinių dalyvavimo nuotolinėje pamokoje

Anotacija: Seminaro metu lektorė apžvelgs kylančius iššūkius mokytojui organizuojant nuotolinį mokymą, pasidalins įrankiais, padedančiais kurti interaktyvią pamokos aplinką: anoniminės apklausos, leidžiančios “prabilti” visiems, “minčių žemėlapiai” pamokos temos apibendrinimui, įsivertinimo ir savirefleksijos galimybės. Aptars kvizų ir testų kūrimo programėlių panaudojimą tiek pamokos temos pristatymui bei įtvirtinimui, tiek saviruošai ar žinių patikrinimui. Pasidalins instrukcijomis kaip naudotis mentimeter.com apklausom ir kahoot.com kvizais.

Lektorė: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos lektorė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja Eglė Gudžinskaitė
Dalyviams bus išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai

2021-02-18 afisa

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis