Svetaines struktura
2019-12-07

The Little Polyphonic Book

2019-11-04

The Little Polyphonic Book, Nailia Galiamova (Skaitykite 8-9 psl.)

Vilnių garsinantiems moksleiviams išdalinti Mažieji Kristoforai

2019-03-12

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Vilniaus rotušėje jau ketvirtą kartą ypatingai pagerbti sostinės moksleiviai, garsinantys Vilnių savo mokslo pasiekimais, ypatingais talentais ir puikiais rezultatais. Miesto meras Remigijus Šimašius pasveikino 11 sostinėje besimokančių moksleivių, įteikdamas jiems Mažojo Šv. Kristoforo žymens apdovanojimus.

Daugiau skaityti čia

Internamas

2019-03-07

internamas 7

Norbert Tukaj nuotrauka

„Internamas“ – tokį vardą po rekonstrukcijos gavo M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleiviams gyventi skirtas būstas. Kartu su kolegomis iš „Vilniaus architektūros studijos“ Ernesta Skukauskiene ir Aurimu Syrusu projektą parengęs architektas Algimantas Pliučas teigia – vaikai nuo šiol bus ugdomi kūrybiškoje, o ne kareivines – su vienodais kambariais ir ilgais koridoriais – primenančioje aplinkoje.

Daugiau skaityti čia

Šokio dienoraščiai

2019-03-07

Per pietus teko stebėti Valstybinės Vienos operos baleto baletmeisterio Alberto Mirzojano repeticiją Šokio teatre – M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleiviams jis stato du choreografinius epizodus: „Čigonų šokį“ pagal Camille’o Saint-Saënso muziką iš operos „Henrikas VIII“, kuris buvo sukurtas 2004 m. Agrippinos Vaganovos rusų baleto akademijai Sankt Peterburge, o vėliau statytas Korėjoje, Sunhwa meno mokykloje Seule, ir Pas de deux pagal Giuseppe’s Verdi „Metų laikų“ muziką. Žinomas baleto meistras Lietuvoje lankosi nebe pirmą kartą – padėjo LNOBT trupei pasirengti Adolphe’o Adamo baleto „Korsaras“ premjerai, o dabar atvyko repetuoti su solistu Ignu Armaliu, kuris vasario 8 d. „Korsare“ pirmą kartą atliks Konrado vaidmenį. Repetuojant „Čigonų šokį“ Mirzojanas kiekvienai atlikėjai (o jų buvo net kelios) sakė individualias pastabas, padėdamas suprasti epizodo nuotaiką ir jo choreografinės formos principus.

Daugiau skaityti čia

Muzikos barai

2019-01-31

• Čiurlioniukų balsai
Audronė Žigaitytė, Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, Vytautė Markeliūnienė, Lukrecija Stonkutė
Dauguma žymių Lietuvos muzikų yra Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos absolventai. Lapkričio 17-osios vakarą daugelis jų Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje susibūrė pažymėti vieno svarbiausių mokyklos kolektyvų – moksleivių choro, ne vienam tapusio tramplinu į didžiąsias pasaulio scenas, – septyniasdešimtmečio. Džiugią šventę papuošė ir naujausia (įrašyta 2016–2018 m.) choro kompaktinė plokštelė „Čiurlioniukų balsas“.
1945 metais įsteigta Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla (tada Vilniaus dešimtmetė muzikos mokykla) jau po trejų metų, 1948-ųjų rudenį, turėjo ne tik bendrojo lavinimo klases, bet ir naują Choro skyrių būsimiems chorvedžiams bei choro dainininkams. Iki šių dienų aktyviai koncertuojantys trys mokyklos mokinių chorai aukščiausiu lygiu reprezentuoja lietuvių chorinę muziką Lietuvoje ir pasaulyje, dalyvauja įvairiuose festivaliuose, dainų šventėse, yra pirmieji daugelio kompozitorių kūrinių atlikėjai.

• Čiurlionio mokyklos orkestras griežė Sankt Peterburge ir Didžiajame Naugarde
Dainius Numgaudis
Spalio 30 d. Sankt Peterburge, sausakimšoje Ermitažo teatro salėje, iškilmingai paminėtas prof. Sauliaus Sondeckio 90-metis. Koncerte griežęs Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, diriguojamas Martyno Staškaus, susirinkusiems meno žmonėms, įvairių šalių diplomatams, lietuvių bendruomenės nariams parodė, kad tęsia tradicijas, Maestro pradėtas daugiau kaip prieš pusšimtį metų. ...

Daugiau skaitykite - Muzikos barai 2018 Nr. 11–12 (490–491)
Vartyti žurnalą

„Gyvoji baleto istorija“ prikėlė scenoje į užmarštį grimztančius šedevrus

2019-01-14

Romantizmo

Šventinio šurmulio, renginių, koncertų, eglučių ir spragtukų kupiname Vilniuje buvo pastebimas ir vienas gana kuklus, Šokio teatre pristatomas, nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos baleto skyriaus mokinių koncertas „Romantizmo svajos“. Koncertas – ciklo „Gyvoji baleto istorija“ pirmasis renginys, supažindinantis su XIX a. pirmosios pusės baleto menu. Viso projekto iniciatorius, idėjos ir istorinių komentarų autorius – Lietuvos baleto metraštininkas, menotyrininkas dr. Helmutas Šabasevičius. Projektas unikalus – pirmą kartą Lietuvoje taip aiškiai suformuluojama mūsų baletinė tapatybė, atsigręžiant į bendro europinio nematerialaus paveldo fenomeną, XIX a. baletą. Komentuojamos sąsajos su Lietuva, Vilniaus miesto teatru.

Skaitykite daugiau: „Gyvoji baleto istorija“ prikėlė scenoje į užmarštį grimztančius šedevrus

Sankt Peterburge paminėtas Sauliaus Sondeckio 90-metis

2018-11-07

IMG 2758

Sankt Peterburgo Ermitažo teatro salėje buvo iškilmingai paminėtas Ermitažo orkestro įkūrėjo profesoriaus Sauliaus Sondeckio 90-metis.

Daugiau skaitykite:

Daugiau skaitykite:

Rėmėjai

Kunigas daktaras
Hans Friedrich Fischer

Karoso logo

 

Ponia Valdereza Lenktaitis